Čistota pleti

29. dubna 2015 v 13:48 | La Eva

Čistící mléka a mycí gely, základní péče o Vaši pleť

Základním, současně i nejdůležitějším a prvním krokem v péči o pleť je čištění.
Přes den, ikdyž se nelíčíme, jsou na pleti nečistoty z okolí a produkce mazových žláz a metabolismu jsou na pokožce vyloučené, které je třeba odstranit.
Některé bio kosmetické firmy mají v nabídce mycí gely i čistící mléka, je na Vás, který přípravek si vyberete a zvolíte, aby vyhovoval Vám a Vaší pokožce.

Mycí gely jsou určené k "mokrému" použití. Vodou si navlhčíme pleť a do dlaně nebo nejlépe na kosmetickou houbičku naneseme potřebné množství mycího gelu a krouživými pohyby čistíme pleť, poté smyjeme teplou vodou a dosušíme ručníkem. (Doporučuji používat kosmetickou houbičku - nejlépe z přírodních vláken, kterou současně setřeme při čištění make-up a nezůstane nám pak zbytek líčidel v ručníku).

K odlíčení očí - řasenky a stínů, jsou vhodná čistící mléka, které aplikujeme na mírně navlhčený vatový tampon a lehkými pohyby odlíčíme oční okolí. Doporučuji poté opláchnout oční okolí teplou vodou.
Některé firmy, jak např. Dr.Hauschka mycí gely nemají, pouze čistící mléko, které použijeme stejným způsobem, jako mycí gel - nejlépe na navlhčenou kosmetickou houbičku naneseme menší množství čistícího mléka a krouživými pohyby očistíme pleť. Pak spláchneme teplou vodou.

A jak jsem se již zmiňovala v březnovém článku "Kdy a jak používat kosmetické přípravky", TOP přípravkem k dočištění pleti,odstranění mazu, černých teček a dosažení rovnováhy pokožky je přípravek fi Dr. Hauschka - Čistící krém. Na ten nedám já osobně dopustit, jak v osobní, tak i profesionální péči.

Na závěr doporučuji VŽDY omýt pleť teplou vodou a poté studenou, aby se stáhly póry.

K dočištění pleti slouží čistící pleťové vody, o nich jsem psala v minulé kapitole.

Samostatnou kapitolu tvoří peelingy. Ty je vhodné používat dle typu pleti 1 - 3x do týdne.
Na trhu je jich celá řada, já používám peeling na obličej pouze v kosmetickém salonu od fi SantaVerde - je z jojoby - voskové kuličky s kulatou "hranou". Podobný tip vyrábí fi Lavera.
Při výběru pleťového peelingu dbejte na to, aby měli zrníčka kulaté "hrany", jsou šetrné k pleti.

Při ranním čištění pleti je prvním krokem omývání obličeje TEPLOU !!! vodou a až na závěr studenou pro osvěžení a stažení pórů. Při omývání pleti jen studenou vodou nedochází k odstranění vyloučeného mazu z pórů, které se vyloučili přes noc, kdy naše pleť (celé tělo) nejvíce regeneruje a má očistnou funkci.

Čistící mléka a mycí gely jsou nejzákladnějším kosmetickým přípravkem a krokem v péči o Vaši pleť a neměli by chybět v žádné koupelně. Když dokonale neočistíte pleť a poté ji správně nezahydratujete (tonikem či micelární nebo květovou vodu), žádný krém ani jiný "zázrak" v krabičce nebude fungovat, jak by měl.

Můj tip a přípravky které používám: fi Dermatherm nabízí 2 varianty mycích gelů a 1 šetrné čistící mléko k odlíčení citlivých očí nebo od Dr.Hauschka nedám dopustit na jejich Čistící pleťové mléko a již zmíněný Čistící krém.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 wbtbwb.blog.cz wbtbwb.blog.cz | Web | 29. dubna 2015 v 14:07 | Reagovat

Hm, dobrý rady. Někdy mě opravdu zarazí, když zjistím, že se vlastně hodně holek neumí pořádně odličovat. :-)

2 bioamalka bioamalka | 29. dubna 2015 v 23:44 | Reagovat

Děkuji, je to tak, některé chodí spát nalíčené, hlavně mladé holky,v mládí si člověk neuvědomuje, že to, jak se k pleti chová, v pozdějším věku se pak projeví.
Ještě, že jsem se odličovala, když mi bylo -náct :-)

3 radola radola | 7. srpna 2018 v 7:30 | Reagovat

zkušenosti s různou kosmetiou a postupy se vám budou určitě hodit-

https://kosmeticketrendy.cz/category/krasa-a-pece/zkusenosti/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama