Duben 2015

Na návštěvě v království La Eva

30. dubna 2015 v 23:58 | La Eva


Život očima "La Eva"
Díl 3.

Vítejte v mém království La Eva, nezouvejte se a pojďte rovnou dál...

Už od branky Vás v jarním a letním období přivítá vůně Durance, nyní voníme Verbenou, a o klidném prostředí nemluvě. Teď nám kvete magnolie a stále svěží macešky, růže už mají nasazena poupátka a tráva paní domáci je jako koberec. Včelky, motýli, berušky a broučci se vyhřívají na slunečné terase, občas přijde na kukanou straka.
Na chodbě na 2 dřevěných židlích jsou 2 polštářky s motivem růží a nádechem venkova a Francie, po kterých jsem toužila již několik let, ale čekat se vyplatilo, oblíbila jsem si hand made a v těch je i kus srdce a práce, která baví.
Je libo si odskočit nebo před masáží se osprchovat? La Provence Vás přivítá i v malé koupelničce provoněnou levandulí. Asi jsem některý z minulých životů určitě strávila či žila ve Francii, protože ta mě provádí po celý život. Miluji styl jižní Francie, venkova, vůni levandulových polí,
malou chatrčí na okraji polní cesty a pod rozkvetlou třešní lavička, na které sedím s kočkou v klíně. Ale zpět ke mně.


Místnost pro masáže a kosmetiku je provoněná Durance Růží a kosmetikou Dr.Hauschka a aromaoleji. Bílé ručníky a barevná deka, každá je jiná a určená záměrně na masáže či kosmetiku.
Colour terapie dělá divy Usmívající se . V zimním obodobí na Vás čekají nahřáté ručníky a teplé komprese při kosmetickém ošetření. Na okně a postraních komodách mé milované "blbůstky", které jsem dostala od svých klientů, každý má v sobě něco, kousek příběhu a života. Nesmí chybět víly, andělíčci, svíčky, vonné tyčinky, kamínky a mušličky, třeba až z Bali.
A co je ukryto v protředním šuplíku dřevěné komody? Pár knížek, bez kterých bych nepochopila určité věci, které ke mně přicházely ze všech stran, ke kterým se vždy ráda vracím, když mám pauzu. Některé jsem dostala a jsem za ně moc vděčná. Nejraději je čtu venku na terase, na druhém schodu s hrnečkem bylinkového čaje.
Polštářky hand made jsou i na lehátku určené pro kosmetické služby, růže na nich nesmí chybět.
Vitrína s kosmetikou, dřevěný regál s bio čaji, kovový regál s ručníky a 2 černé dřevěné židle s kovovým stolem, který ladí k vitríně doplňují a vyplňují současně celou místnost.
Na zdi pár z mých certifikátů a vysvědčení, kalendář Dr.Hauschka - jednoduchý a přitom tak krásný a obraz od mé dcery - motýl v žlutooranžovočervených barvách.
Na skleněné desce v kovovém rámu stolečku Vás čeká uvařený bylinkový čaj v hrnečku, jak jinak, s ružemi Usmívající se. Za oknem na truhlíku s muškáty sedí včela a vyhřívá se v jarním sluníčku.
Virtuální prohlídka je u konce, loučím se s úsměvem a přáním hezkých jarních dnů, vlastně brzy již letních. Dle biologického kalendáře nás za pár dní čeká léto.
Och, jak já tyto měsíce zbožňuji, zelená tráva z nejzelenějších, co může být, mladé lísty stromů a kvetoucí keře, stromy, louka a zahrady. Den je delší, než noc a Měsíc zářivější, než kdy jindy.
Na shledanou...

Čistota pleti

29. dubna 2015 v 13:48 | La Eva

Čistící mléka a mycí gely, základní péče o Vaši pleť

Základním, současně i nejdůležitějším a prvním krokem v péči o pleť je čištění.
Přes den, ikdyž se nelíčíme, jsou na pleti nečistoty z okolí a produkce mazových žláz a metabolismu jsou na pokožce vyloučené, které je třeba odstranit.
Některé bio kosmetické firmy mají v nabídce mycí gely i čistící mléka, je na Vás, který přípravek si vyberete a zvolíte, aby vyhovoval Vám a Vaší pokožce.

Mycí gely jsou určené k "mokrému" použití. Vodou si navlhčíme pleť a do dlaně nebo nejlépe na kosmetickou houbičku naneseme potřebné množství mycího gelu a krouživými pohyby čistíme pleť, poté smyjeme teplou vodou a dosušíme ručníkem. (Doporučuji používat kosmetickou houbičku - nejlépe z přírodních vláken, kterou současně setřeme při čištění make-up a nezůstane nám pak zbytek líčidel v ručníku).

K odlíčení očí - řasenky a stínů, jsou vhodná čistící mléka, které aplikujeme na mírně navlhčený vatový tampon a lehkými pohyby odlíčíme oční okolí. Doporučuji poté opláchnout oční okolí teplou vodou.
Některé firmy, jak např. Dr.Hauschka mycí gely nemají, pouze čistící mléko, které použijeme stejným způsobem, jako mycí gel - nejlépe na navlhčenou kosmetickou houbičku naneseme menší množství čistícího mléka a krouživými pohyby očistíme pleť. Pak spláchneme teplou vodou.

A jak jsem se již zmiňovala v březnovém článku "Kdy a jak používat kosmetické přípravky", TOP přípravkem k dočištění pleti,odstranění mazu, černých teček a dosažení rovnováhy pokožky je přípravek fi Dr. Hauschka - Čistící krém. Na ten nedám já osobně dopustit, jak v osobní, tak i profesionální péči.

Na závěr doporučuji VŽDY omýt pleť teplou vodou a poté studenou, aby se stáhly póry.

K dočištění pleti slouží čistící pleťové vody, o nich jsem psala v minulé kapitole.

Samostatnou kapitolu tvoří peelingy. Ty je vhodné používat dle typu pleti 1 - 3x do týdne.
Na trhu je jich celá řada, já používám peeling na obličej pouze v kosmetickém salonu od fi SantaVerde - je z jojoby - voskové kuličky s kulatou "hranou". Podobný tip vyrábí fi Lavera.
Při výběru pleťového peelingu dbejte na to, aby měli zrníčka kulaté "hrany", jsou šetrné k pleti.

Při ranním čištění pleti je prvním krokem omývání obličeje TEPLOU !!! vodou a až na závěr studenou pro osvěžení a stažení pórů. Při omývání pleti jen studenou vodou nedochází k odstranění vyloučeného mazu z pórů, které se vyloučili přes noc, kdy naše pleť (celé tělo) nejvíce regeneruje a má očistnou funkci.

Čistící mléka a mycí gely jsou nejzákladnějším kosmetickým přípravkem a krokem v péči o Vaši pleť a neměli by chybět v žádné koupelně. Když dokonale neočistíte pleť a poté ji správně nezahydratujete (tonikem či micelární nebo květovou vodu), žádný krém ani jiný "zázrak" v krabičce nebude fungovat, jak by měl.

Můj tip a přípravky které používám: fi Dermatherm nabízí 2 varianty mycích gelů a 1 šetrné čistící mléko k odlíčení citlivých očí nebo od Dr.Hauschka nedám dopustit na jejich Čistící pleťové mléko a již zmíněný Čistící krém.

Pleťová voda, tonik nebo micelární gel?

22. dubna 2015 v 12:07 | La Eva

Jak se orientovat v pleťových, květových, termálních, micelárních a čistících vodách či tonicích?

Na trhnu je spousta přípravků na pleť, včetně vod pleťových. K čemu a jak je používat?

Pleťové vody - slouží k dočištění pleti po základním odlíčení a mytí pleti. Nanáší se na vatový tampon a lehkými krouživými pohyby se dočístí pleť, včetně očního okolí. Mezi mé favority patří Levandulová nebo Růžová voda od Nobillis.

Micelární vody či gely - jsou určeny také k dočištění pleti po základním odlíčení a mytí pleti. Dodávají pleti také výživné látky, pleť současně hydratují.
Skvělý tip: mezi moje favority patří micelární gel od Dermatherm,který je určen pro obzvláště citlivou pleť.

Termální vody - většinou jsou s pumpičkou a slouží k přímému nanesení na čistou pleť z rozprašovače. Zlehka nastříkejte na obličej, krk a dekolt, nechte vstřebat a poté se nanáší denní krém či sérum. Obzvláště jsou vhodné k dodání hydratace i během dne nebo při slunění. Oživí pleť v místnostech s klimatizací, po nebo při opalování a kdykoliv během dne.

Květové vody a Tonika - mají také většinou rozprašovač a jsou určené k přímému nanesení na čistou pleť, tak jako voda Termální (viz výše). Kromě dodání hydratace, obsahují ještě navíc výživnou složku z rostlinek-bylin, ze kterých jsou vyrobené. Většinou se vyrábí macerováním (vyluhováním) okvětních lístů a bylin, nejvíce účinné jsou z Růže, Levandule, Heřmánku.
Mezi mé nejoblíbenější patří Tonikum Dr. Hauschka, která uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky a Vaše požadavky. Vysoce hydratuje, vyživuje, obnovuje a regeneruje pleť. Používá se ráno a večer na čistou pleť, slouží také jako noční péče.
Z těch květových doporučuji Růžovou květovou vodu od Nobillis v tmavém skle s rozprašovačem.

Ať už květová, pleťová, termální či micelární voda, určitě ani jedna z nich by neměla chybět ve Vaší denní péči o pleť. Patří mezi 3 základní přípravky pro Vaši pleť. A věřte tomu, či ne, je důležitější, než krém!
O těch dalších dvou příště Mrkající

Kosmetické ošetření "La Eva"

19. dubna 2015 v 22:02 | La Eva

Co Vás čeká u mě v salonu na kosmetickém ošetření "La Eva"

Tak nejdříve proč "La Eva". Za víc, jak 20 let jsem se naučila spoustu masáží a věřím, že ještě naučím a na základě nich jsem si "poskládala" tu svoji, která nejlépe vyhovuje pleti z mého profesionálního pohledu a s kosmetikou, se kterou pracuji. Která podporuje biologické rytmy pleti a přirozený metabolismus pleti.


Postup kosmetického ošetření:
uvítání a uvolnění klienta, v chladnějším období teplé ručníky a teplé komprese na obličej a dekolt namočené v Levandulové nebo Růžové lázni, očištění pleti od nečistot a make-upu mycím gelem Dermatherm a čistícím pleťovým mlékem Dr.Hauschka, jemný peeling z jojoby (voskové kuličky), dle pleti hloubkové čištění, omývání pleti v bylinných esencích,které aktivují buňky a pleť, uklidňují i dezinfikují - Šalvějová lázeň, na přání klienta úprava obočí a popř. barvení řas a obočí.
Maska č. 1: hloubková čistící bylinná maska pro oživení a dočištění pórů Dr.Hauschka -oživuje, vypíná, čistí a detoxikuje pleť.
Maska č.2: po odstranění masky následuje výživná a regenerační maska, která vypíná, rozjasňuje a rozzařuje pleť, hydratuje, uklidňuje a vyživuje (dle typu pleti Dermatherm nebo Dr.Hauschka).
Následuje relaxační masáž rukou organickým tělovým mlékem a ponechání klienta v klidu na lehátku s relaxační hudbou ještě cca 10-15 minut, po odstranění masky následuje francouzská uvolňující a uklidňující "La Eva" kosmetická masáž obličeje, krku a dekoltu, která stimuluje lymfatický systém, metabolismus pleti, stimuluje kolagenová a elastinová vlákna, vyhlazuje jemné vrásky, hluboké zjemňuje, rozjasňuje, prokrvuje a vypíná pleť, stimuluje buňky k obnově a funkčnosti pleti.
Provádím ji s růžovou tinkturou (kombinace damašské a šípkové růže) s mandlových olejem.
Poté omývání pleti s Citronovou-lemongrass lázní Dr.Hauschka, která oživuje a aktivuje pleť, následuje pak nanesení Tonika nebo Růžové květové vody na obličej, pleťového a očního krému, "probuzení" a protažení klienta.

VŠECHNY POUŽÍVANÉ PŘÍPRAVKY (odkaz přímo na ně) NALEZNETE NA MÝCH FACEBOOKOVÝCH STRÁNKÁCH.

Jaro v nás a kolem nás

15. dubna 2015 v 22:20 | La Eva


Život očima "La Eva" díl 2.

Sluníčko nás v 6 hodin probouzí, ale nám se nechce vstávat, proč?
Může za to jarní únava, změna času, nedostatek vitamínů po zimě ?
Pár tipů máme vyzkoušených, tak sem s nimi...
Skvělé jsou ranní freshe v podobě čerstvě vymačkané šťávy z citrusů, se zeleným ječmenem a chlorelou, venku si můžeme nyní natrhat čerstvé lístky pameplišky (než začnou kvést, protože veškeré živiny a síla jde do listů), lístky mladých kopřiv či jetele, sedmikrásky, nejlépe z čisté oblasti, kde je minimum aut a veškeré dopravy.
Můj ranní tip a životabudič:
1 dávka mladého ječmene + chlorely
2 pomeranče + 1 citron (šťáva z nich)
šálek jasmínového zeleného čaje (miluji ten od Sonnentoru),
pak sprcha "ve společnosti" přípravků Dr.Hauschka, tj. sprchový gel Citron-Lemongrass, kartáč k masáži nohou (nejlépe začněte od chodidel, přes lýtko, stehna, zadeček a zaměřte se na oblast boků, zadečku a břicha), lehce osušit ručníkem a vetřít do vlhké pokožky oleje, na výběr Trnkový, Arnika-Bříza či Citron-Lemongrass, v nemastné variantě tělové mléko Citron-Lemongrass.
Pro ty, kteří závodí ráno s časem a počítají ho na vteřiny je vhodné Rozmarýnové tonikum.
Všechny přípravky naleznete zde: http://www.yinyang.cz/dr-hauschka/pece-o-telo/ a
http://www.yinyang.cz/dr-hauschka/citron-jednicka-v-boji-proti-celulitide/
Pro moje klienty platí sleva na všechny přípravky Dr.Hauschka sleva 7%.
Základem je dobrá snídaně, "ryhlé" kafe!
Tělo nemá pak z čeho čerpat energii, nenastartuje se po ránu metabolismus a odpolední a večerní nájezdy na lednici jsou toho výsledkem.
Vhodné a doporučené jsou teplé obilné kaše, já mám nejraději bezlepkovou - rýžovou, na kterou potřebujete:
1 šálek jasmínové rýže
4-5 kusů hřebíčku
1 vanilkový bio cukr
čajová lžička skořice
hrst rozinek, kustovnice čínské, můžete přidat nakrájené sušené meruňky, nasekané oříšky
Vše uvaříme a ke konci můžeme přidat nastrouhané 1 jablko nebo ovoce dle chuti či sezóny (má oblíbená varianta mražené maliny a borůvky).

A co s pletí?
To příště...

Život očima "La Eva"

13. dubna 2015 v 22:06 | La Eva


I. díl
Snila jsem o Pařížské....

Jako -náctiletá jsem snila o tom, že budu mít salon v ulici Pařížská, v jedné z nejluxusnějších ulic v Praze. Myslela jsem si, že to "nejlepší" je jen tam. Že krása, která je napovrchu ukazuje a naznačuje jen to "nejlepší".
Teď už vím, že být luxusním obalem není vše, je důležité, co je pod obalem a co se skrývá uvnitř. Tak jako kosmetika, se kterou pracuji, tak jako to, co umím a dávám těm "ostatním", místo, kde pracuji, místo s minulostí a energií.
Věci a přípravky, které mají historii, fylozofii, srdce a čistotu a patří k těm "nejlepším a nejluxusnějším". Které fungují, mají výsledky, mají duši a srdce...Tak jako Dr.Hauschka, La Clarée, Dermatherm. "To a zde" je pro mě Pařížská.
Veškeré tyto přípravky jsou čisté, organické a při správném používání jsou vysoce funkční s výsledky. Jsou pro všechny věkové kategorie a některé i na kožní onemocnění (ekzémy,dermatitídu, rosaceu, akné, lupénku, kožní alergie atd.).
O každém z nich příště...

Noční péče, ano či ne?

7. dubna 2015 v 7:30 | La Eva

Je vhodné používat na noc výživné noční krémy, ano či ne?

Stále se bavíme o přírodní a organické kosmetice, která splňuje jinou péči a tím i přirozenou funkci naší pleti.
V krátkosti: noční krémy jsou zbytečné, obzvláště ty výživné, anti-age a obzvláště liftingové!
Proč? Naše pleť v noci spí, tak jako celé naše tělo, má pouze funkci regenerační, očistnou a klidovou, veškeré její funkce jsou zpomalené, včetně dýchání, metabolismu atd. Naše pleť v noci nevstřebává a ani nezpracuje tyto výživné aj.krémy a péči, nýbrž naopak, ji to zatěžuje.
Liftingové a oční krémy jsou funkční pouze za plného "provozu", tj. ve stavu, kdy jsme čilí, aktivní, probuzení, náš metabolismus je plně aktivní, za pomoci mimiky a gestikulace obličejových svalů, čili přes den!
A jakou péči na noc? Nejdůležitějším krokem je důkladně, zdůrazňuji důkladně a šetrně odlíčit a očistit tvář, krk, dekolt, zbavit ji veškerého ma-keupu, líčidel, mazu a nečistoty, co jsme za den nasbírali. Poté je vhodná péče pouze hydratační, kterou splňují květové vody (nejlépe Růžová nebo Levandulová voda), Tonika (Dr.Hauschka), termální vody ve spreji, které na pokožce zůstavají a mají pumpičku. Ti, kdo mají pleť suchou, dehydrovanou, podrážděnou sáhnou poté po hydratačních gelech nebo lehkých krémech, které jsou lehké a vysoce hydratační, NE výživné, anebo séra, která jsou na bázi lehké-gelové konzistence, NE olejová!
Výživu dodáme pleti a očnímu okolí až po probuzení.

Lymfatické masáže a detoxikace těla

6. dubna 2015 v 14:37 | La Eva

V čem spočívá tajemství lymfatické masáže...
Tato speciální masáž má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Lymfatický systém nemá svoji pumpu, jako krev. Jestliže nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky, zadržuje se voda v těle a ve tkáních, shromažďují se odpadní látky. Pomocí cíleného masážního "tlaku" a směru je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven.
Systém lymfy je otevřený, v některých částech proudí v obou směrech a proto je nutné vědět, ve kterém místě a do kterého směru může být lymfa povzbuzena, aby správně plynula ve tkáních. Je zapotřebí rytmických pohybů, které vedou k oživení a prokrvení pokožky a stimulaci lymfy.

Kdo masáž potřebuje...
Lymfatická masáž je vhodná jako preventivní opatření pro lidi vystavené dlouhému stání nebo sezení. Pomáhá také rychlejší regeneraci po fyzické zátěži, turistice, sportu, po delší cestě v dopravních prostředcích či kanceláři. Užívá se jednak při léčbě otoků, ale také ke zlepšení stavu pokožky, ke zrychlení metabolických procesů, slouží k detoxikaci těla, ordinuje se i při rekonvalescenci po liposukcích, k prevenci vzniku křečových žil či celulitidy, při revmatismu, po operacích -zde je nutná konzultace s lékařem.
Lymfatická masáž povzbuzuje proces proudění lymfy ve tkáních našeho těla a tím stimuluje regenerační a ozdravné procesy člověka. Odbourávají se nahromaděné škodlivé látky, které se při masáži (lymfatické stimulaci) vylučují, a tím se posiluje imunitní systém. Dochází k celistvému proudění, pocitu uvolnění, jasu, světla, lehkosti a vnitřní rovnováhy, povzbuzují se samočistící mechanizmy v těle a nastartuje se regenerační impulz.
Aby se dosáhlo nejlepších výsledků a efekt byl viditelný a účelný, doporučuje se docházet na začátku kůry na lymfodrenáž alespoň dvakrát v týdnu, minimálně však jednou týdně (obzvláště při detoxu a nejvhodnější doba je v ranních a dopoledních hodinách). Doporučený počet je 10 -15 návštěv ( dle stavu klienta ) a dodržování režimu i doma. Poté by měla následovat jednou měsíčně udržovací masáž.

Co vše masírovat...
Nejžádanější jsou masáže dolních končetin. Kromě příznaků celulity umí odstranit otoky, pocit těžkých nohou, ulevit od svalové bolesti atd. Je však dobré masáž spojit s pravidelným pohybem např. jízdou na kole, plaváním či s delšími procházkami.
Oblíbené jsou i masáže k odstranění otoků v obličejové části, otoků očních víček, k redukci "váčků" pod očima a "druhé brady". Využít je lze i při léčbě akné či v boji proti vráskám. Trpíte-li častými migrénami a bolestmi hlavy, trápí-li vás otoky rukou a prstů, nerovnosti na pažích, bolesti svalů, volte lymfatickou masáž také.

Pro koho masáž NENÍ vhodná...
Lymfatickou masáž nedoporučuji a neprovádím: pro osoby s implantáty, s těžší srdeční vadou, s velmi vysokým krevním tlakem a aritmií, při trombóze, zánětlivém žilním onemocnění (i v dřívějším období), pozitivním nádorovém onemocnění, nedoporučuji v prvním trimestru těhotenství a při virových a zánětlivých onemocněních ( např. viroza, chřipka, opar, začínající rýma, zánět dutin, zánět kloubů,zánět uší apod.).

Stavy po masáži...
Po prvních ošetřeních pocítíte výrazné uvolnění, dostavit se může i zvýšené vyměšování sliznic (nosní dutiny, střeva aj.),častější močení, někdy zaznamenáte větší žízeň, zdravý pocit hladu nebo příjemnou únavu, naopak někoho masáž nakopne a má pocit lehkosti, někoho unaví na pár minut-hodin, kdo trpí migrénami, při první masáži je možné tyto příznaky zaznamenat (nutnost navýšení tekutin ! ), menstruační potíže se zmírní, ustoupí napnutost a pocit tlaku kůže v nohou, vhodná také při "svalové horečce" či po zvýšeném fyzickém výkonu, při kůrách za několik týdnů úbytek hnotnosti, zlepšení stavu pokožky a také pleti aj. ....

Léčba celulitidy...
Celulitida, tzv. pomerančová kůže, trápí většinu žen. Její hlavní příčinou je zanášení těla toxiny a škodlivými látkami a nedostatečná funkce lymfatického systému, který je hlavně odpovědný za odvod škodlivin z tkání. Často je na vině špatná životospráva a nedostatek pohybu. Lymfatický tok se tak zpomalí. Proto je při léčbě celulitidy důležité především aktivovat lymfu, aby rychleji proudila a odváděla z těla toxické látky. Nutná je pak i péče o sebe samu doma dle pokynů maséra nebo kosmetičky.
Starým známým doporučením je tedy více se hýbat, upravit stravu, dbát na svůj pitný režim (2 - 3 litry tekutin denně) a naordinovat si lymfatické masáže.

Příprava na lymfomasáž...
Doporučuji den před, v den masáže a den poté zvýšit příjem tekutin ( nejlépe neperlivá voda, bylinné, ovocné, zelené čaje, čerstvé ovocné šťávy) minimálně o 0,75 - 1 litr, vyhnout se těžkým a smaženým jídlům, vhodná lehčí strava, omezit konzumaci bílého cukru, pečiva kvůli lepku, nejlépe vynechat kávu a alkohol, v den masáže omezit zvýšenou fyzickou aktivitu. Doporučuji peeling celého těla den před - tělo dýchá po celém povrchu a čistí se a to i přes kůži, odstranění odumřelých buněk zlepšuje prokrvení a celkovou očistu při lymfatické masáži, vhodná i návštěva sauny. Při detoxu po dohodě s klientem sestavení jídelníčku na 5 týdnů a výběr vhodných přírodních čistících přípravků a čajů.

Postup...
Lymfatickou masáž dolních a horních končetin provádím za použití menšího množství rozmarýnového nebo citronového oleje, který prokrvuje pokožku, odstraňuje celulitidu, odvodňuje, vypíná a působí harmonicky na celkový stav klienta. Pravidelná masáž má podpůrný účinek a sílu pro tkáň a působí proti ochablosti. Při lymfatické masáži obličeje, hlavy a hrudníku provádím masáž nasucho, postupuji podle metody Dr. Emila a Estrid Vodderových z Kodani, od kterých převzala metodu Elisabeth Sigmund (kosmetoložka a zakladatelka přírodní kosmetiky Dr.Hauschka). Tato metoda má ozdravný impuls pro celý organismus, masáž spočívá v rytmických pohybech a klade důraz na správný směr provedení masáže. Má příznivý vliv i na stav pleti.

Vhodná doba k lymfatickým masážím...

Nejvhodnější čas k začátku lymfatických masáží a detoxikaci těla je dle biologických hodin a kalendáře na období jara a podzimu, tj. od poloviny února do konce května (biologické jaro) anebo od konce srpna do poloviny listopadu (biologický podzim). V tento čas je vhodná očista (detoxikace těla), v ostatní čas doporučuji provádět lymfatické masáže jedenkrát za 3-5 týdnů pro udržení správného toku lymfy, povzbuzení imunity, ze zdravotních a kosmetických důvodů atd.

Velikonoční úplněk

1. dubna 2015 v 12:52 | La Eva

VELIKONOČNÍ ÚPLNĚK

V sobotu nás čeká úplněk, den před Velikonocemi. Kdo chce, dejte si půst a lehkou očistnou kůru, začít můžete již zítra, na tzv. zelený čtvrtek, doporučuji lehké čistící čaje s obsahem břízy, měsíčku, slézu, citronové trávy, lehce kopřivy,ostropestřce a tužebníku. Já osobně mám nejradši od Sonnentoru Očistu duše, Šálek úlevy a Velikonočního zajíčka - z řady Zase dobře. Jsou lahodné a účinné. Vyřaďte cukry, mléčné výrobky, pečivo, lepek, maso, kávu a alkohol a hodně pijte čistou vodu nebo minerálky. Zařaďte čerstvé ovoce, šťávy, zeleninu, rýži.
Úplněk je jako velký výdech, vše, čeho se chceme "zbavit" po nadcházejících 7-10 dnů z těla odchází, odplavuje, tělo se lépe zbavuje škodlivin, otoků, čistí se pleť. Týká se to i Vašeho profesního, či osobního života, co již nechceme a nepotřebujeme, je vhodná doba se toho "zbavit" nebo to změnit. A usmívejte se, s úsměvem jde vše lépe Usmívající se