Jak se orientovat v BIO kosmetických přípravcích

30. března 2015 v 15:19 | La Eva

Na trhu se vyskutuje spoustu BIO kosmetických přípravků, ale jak se orientovat?

První pravidlo je orientovat se v certifikátech (o nich podrobněji někdy příště) a kvalitě.
Označení BIO není dostačující, je tím souhrnně označena přírodní a organická kosmetika. Nejčistší kvalitou je organická, vypěstováno na ekologické půdě, přírodními hnojivy a obhospodařování "demeter", sklízená ručně při správném vlivu Luny, bez chemických látek. Z nejznámnějších jsou to: všechny přípravky Dr.Hauschka, některé přípravky Weleda, SantaVerde, Dermatherm, La Clarée aj.
Označení přírodní znamená, že neobsahuje žádné chemické látky : parabeny, phenoxyethanol, umělá barviva, parfémy, chemické konzervanty, benzylalkohol atd., ale není na nich uvedeno, jak byly rostliny a bylinky vypěstovány. Tím se pak dále rozlišují certifikáty, dle kterých se pozná, jak byly vypěstovány.
Pozor na označení Vegan. Už jsem se setkala, že na přípravku bylo uvedeno, že je vhodné pro vegany, ale nebyl přípravek vůbec na přírodní bázy,byl kvalitou čistě chemický, pouze bez živočišných produktů. U ostatních přírodních a organických přípravků, souhrnně tedy označení BIO značka Vegan znamená, že nebyly použity žádné živočišné produkty při výrobě a ani přípravek je neobsahuje.

Nejznámější BIO kosmetické přípravky cenově dostupné jsou Lavera, Saloos, Alverde, ale já jako profesionál je nedoporučuji. Mýjí se kvalitou a později i účinkem. Obsahují více, jak 70% vody a obsažené látky v nich jsou jen několika málo procentní. Někteří z Vás si je "chválí" a že "vyhovují", ale jak jsem již uvedla, mýjí se po čase účinkem a pro ženy nad 30 let jsou velice nedostačující. Jejich cena tomu odpovídá, což je pro běžného zákazníka v mnoha případech rozhodující.

Se správným výběrem kosmetických přípravků Vám pomůže nejlépe kosmetička, protože pleť je jiná, když se odlíčí a očistí, než když jdete na prodejnu, většinou nalíčené a toto může být pak při rozhodování a doporučení od prodavačky s výběrem správného přípravku nedostačující.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama