Francouzská BIO kosmetika Dermatherm

30. března 2015 v 21:06


Francouzská certifikovaná BIO kosmetika Dermatherm

Kosmetika Dermatherm se liší od ostatních značek především způsobem výroby a jednou použitou surovinou. Při výrobě je použito tzv. metody UHT, krátkodobého vysokého ohřevu obsahu přípravku až na teplotu 135 °C a opětovného zchlazení. Důvodem je zabránění šíření mikrobů a zachování dlouhé životnosti výrobku. Tato metoda vysokého ohřevu a zchlazení je hojně využívána v potravinářství, především při výrobě mléka. V roce 2009 byla použita tato metoda i při výrobě kosmetiky, a to společností Dermatherm, která je závroveň vlastníkem tohoto patentu.

V dnešní době trpí mnoho lidí alergickými reakcemi, jejich pleť je extrémně přecitlivělá a jsou případy, kdy nesnese téměř nic. Hodně kosmetických společností poukazuje na svých etiketách na absenci konzervantů, nicméně není to tak úplně pravda. Bez konzervantů by měla kosmetika velmi krátkou životnost a způsob, jak docílit delší trvanlivosti, je například přidání éterických olejů - ty tímto použitím plní úlohu konzervantů, navíc mohou právě tyto oleje způsobit
podráždění pleti - alergická reakce může vzniknout také po nanesení látek, které jsou přitom výhradně přírodního původu, hlavně u alergiků a astmatiků.

Další velmi důležitou součástí všech výrobků je obsah termální vody s vysokým obsahem síry. Této termální vody je použito ze dvou důvodů:
1) síra obsažená v této termální vodě má jednak léčivé účinky
2) síra sama o sobě dokáže výrazně eliminovat bakterie, které by se mohly v obsahu přípravku nekontrolovatelně množit - už síra samotná výrazně přispěje k bezpečnosti kosmetického produktu, o definitivní zničení všech potenciálních bakterií a zajištění dlouhé
trvanlivosti produktu se poté postará zmiňovaný ohřev UHT.

S termální vodou s vysokým obsahem síry souvisí i charakteristika všech produktů.
Pro Dermatherm je použita termální voda z pramenů Fumades-les-Bains z jižní Francie, která obsahuje vůbec nejvyšší množství síry v Evropě a je používána např. i při léčbě lupénky v tamních lázních. Francouzská lékařská akademie navíc potvrdila blahodárný vliv síry při regeneraci a obnově pleti.

Pokud jde o jeden z výrobků, vliv síry se může projevit např. u hydratační masky PURMASQUE - síra a včelí med docela výrazně přebíjí.

Další poznámka se týká certifikací, umožňující označit kosmetiku jako organickou: Dermatherm je vlastníkem bio certifikátů COSMEBIO a ECOCERT.

Poslední skutečností je umístění výrobků v testech francouzské nezávislé organizace Observatoire des cosmétiques(jako u nás D-Test). Tato organizace sdružuje odborníky z oblasti kosmetiky, farmacie a toxikologie. V posledním testování získaly produkty Dermatherm 11 vítězství v celkem 18 kategoriích. Jedná se o:

- PURCALM hydratační krém - 1. místo v kategorii denní a noční krém pro
citlivou a reaktivní pleť

- PURPROTECT tělový balzám - 4. místo v kategorii tělové mléko

- PURCLEAR čistící gel na normální až suchou pleť:
1. místo v kategorii odličovací přípravky pro citlivou pleť a současně
7. místo v kategori tekutá mýdla a sprchové gely

- PURLOTION micelární hydrogel - 1. místo v kategorii tonikum pro normální
pleť

- PURNET čistící gel na mastnou pleť - 1. místo v kategorii čistící gel na mastnou pleť

- PURMAT zmatňující fluid na smíšenou a mastnou pleť - 1. místo v kategorii denní a noční krém na mastnou pleť

- PURHAIR jemný šampon - 1. místo v kategorii šampony pro citlivou vlasovou pokožku

- PURVITAL krém proti stárnutí pleti - 2. místo v kategorii denní krém pro zralou pleť

- PURSERUM liftingové sérum - 1. místo v kategorii obličejová séra pro zralou pleť

- Opalovací přípravky BABYSUN, PURSUN SPF 30 a PURSUN SPF50+ a přebalovaní
krém BABYCHANGE se rovněž staly vítězi ve svých kategoriích
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama