Březen 2015

Kosmetická masáž ano, či ne?

31. března 2015 v 8:00 | La Eva


Kosmetická masáž, ano či ne?

Ve věku mezi 25 - 30 začíná pleť stárnout, je to věk, kdy má žena život před sebou. V tomto období kůže na některých místech začíná ztrácet lesk, pružnost, pevnost, objevují se první vrásky, kruhy pod očima, povadlé kontury po probdělé noci. Proto je důležité se o ni začít starat. Nejen domácí péče vše "nezachrání" a nespraví, je důležitý výběr vhodných přípravků pro každý typ pleti, znát potřebu pleti v aktuálním období atd. S výběrem a používáním Vám poradí zkušená asistentka na prodejně, nejlépe však Vaše kosmetička, která ví a zná Vaši pleť, Vaše potřeby a nároky. Nejdůležitějším krokem pro aktivaci a nastartování metabolismu Vaší pleti a aby Vaše pleť správně fungovala je důležité správně provedené kosmetické ošetření a masáž.
Kosmetická masáž " La Eva" nastartuje Váš přirozený metabolismus pleti, aktivuje kolagenová a elastinová vlákna, povzbudí pleť, aby správně fungovala po 28-31 dní, než dojde k její úplné obnově. Vaše kosmetické přípravky pak lépe fungují, pleť více hydratuje, regeneruje, je svěží, vláčná, mé oblíbené slovo: je šťavnatá Usmívající se , hluboké vrásky se zjemní a jemné se vyhladí, ustupuje akné, nadměrná mastnota, suchost, pnutí, dermatitida, povadlé kontury, aktivuje se lymfatický systém v oblasti hlavy, krku a dekoltu, zmizí otoky v obličeji apod.

Kosmetické ošetření není jen o "vymačkání pupínků" a nanesení masky, kouzlem kosmetického ošetření je správně provedená kosmetická masáž, která by měla trvat nejméně 15-20 minut (včetně mikromasáže očního okolí).

Francouzská BIO kosmetika Dermatherm

30. března 2015 v 21:06


Francouzská certifikovaná BIO kosmetika Dermatherm

Kosmetika Dermatherm se liší od ostatních značek především způsobem výroby a jednou použitou surovinou. Při výrobě je použito tzv. metody UHT, krátkodobého vysokého ohřevu obsahu přípravku až na teplotu 135 °C a opětovného zchlazení. Důvodem je zabránění šíření mikrobů a zachování dlouhé životnosti výrobku. Tato metoda vysokého ohřevu a zchlazení je hojně využívána v potravinářství, především při výrobě mléka. V roce 2009 byla použita tato metoda i při výrobě kosmetiky, a to společností Dermatherm, která je závroveň vlastníkem tohoto patentu.

V dnešní době trpí mnoho lidí alergickými reakcemi, jejich pleť je extrémně přecitlivělá a jsou případy, kdy nesnese téměř nic. Hodně kosmetických společností poukazuje na svých etiketách na absenci konzervantů, nicméně není to tak úplně pravda. Bez konzervantů by měla kosmetika velmi krátkou životnost a způsob, jak docílit delší trvanlivosti, je například přidání éterických olejů - ty tímto použitím plní úlohu konzervantů, navíc mohou právě tyto oleje způsobit
podráždění pleti - alergická reakce může vzniknout také po nanesení látek, které jsou přitom výhradně přírodního původu, hlavně u alergiků a astmatiků.

Další velmi důležitou součástí všech výrobků je obsah termální vody s vysokým obsahem síry. Této termální vody je použito ze dvou důvodů:
1) síra obsažená v této termální vodě má jednak léčivé účinky
2) síra sama o sobě dokáže výrazně eliminovat bakterie, které by se mohly v obsahu přípravku nekontrolovatelně množit - už síra samotná výrazně přispěje k bezpečnosti kosmetického produktu, o definitivní zničení všech potenciálních bakterií a zajištění dlouhé
trvanlivosti produktu se poté postará zmiňovaný ohřev UHT.

S termální vodou s vysokým obsahem síry souvisí i charakteristika všech produktů.
Pro Dermatherm je použita termální voda z pramenů Fumades-les-Bains z jižní Francie, která obsahuje vůbec nejvyšší množství síry v Evropě a je používána např. i při léčbě lupénky v tamních lázních. Francouzská lékařská akademie navíc potvrdila blahodárný vliv síry při regeneraci a obnově pleti.

Pokud jde o jeden z výrobků, vliv síry se může projevit např. u hydratační masky PURMASQUE - síra a včelí med docela výrazně přebíjí.

Další poznámka se týká certifikací, umožňující označit kosmetiku jako organickou: Dermatherm je vlastníkem bio certifikátů COSMEBIO a ECOCERT.

Poslední skutečností je umístění výrobků v testech francouzské nezávislé organizace Observatoire des cosmétiques(jako u nás D-Test). Tato organizace sdružuje odborníky z oblasti kosmetiky, farmacie a toxikologie. V posledním testování získaly produkty Dermatherm 11 vítězství v celkem 18 kategoriích. Jedná se o:

- PURCALM hydratační krém - 1. místo v kategorii denní a noční krém pro
citlivou a reaktivní pleť

- PURPROTECT tělový balzám - 4. místo v kategorii tělové mléko

- PURCLEAR čistící gel na normální až suchou pleť:
1. místo v kategorii odličovací přípravky pro citlivou pleť a současně
7. místo v kategori tekutá mýdla a sprchové gely

- PURLOTION micelární hydrogel - 1. místo v kategorii tonikum pro normální
pleť

- PURNET čistící gel na mastnou pleť - 1. místo v kategorii čistící gel na mastnou pleť

- PURMAT zmatňující fluid na smíšenou a mastnou pleť - 1. místo v kategorii denní a noční krém na mastnou pleť

- PURHAIR jemný šampon - 1. místo v kategorii šampony pro citlivou vlasovou pokožku

- PURVITAL krém proti stárnutí pleti - 2. místo v kategorii denní krém pro zralou pleť

- PURSERUM liftingové sérum - 1. místo v kategorii obličejová séra pro zralou pleť

- Opalovací přípravky BABYSUN, PURSUN SPF 30 a PURSUN SPF50+ a přebalovaní
krém BABYCHANGE se rovněž staly vítězi ve svých kategoriích

BIO opalovací krémy

30. března 2015 v 20:32

BIO opalovací krémy Dermatherm

Přírodní a organické = BIO denní krémy neobsahují UV přidaný faktor, aby chránily pleť, jako ty "chemické", které již v sobě, např.20-30 faktor mají. Při používání přírodní kosmetiky mají opalovací přípravky na pleť a tělo svoji silnou a komplexní ochranu, ale nesplňují podmínky péče, výživy a regeneraci pleti, jako ty denní. Proto je důležité používat stále tonikum nebo květovou vodu a denní krém (na léto jsou vhodnějsí hydratační) a poté po cca 20-ti minutách nanést ochranný krém s UV faktorem.
Francouzská firma Dermatherm, se kterou, (jak jsem se již zmínila) pracuji vedle Dr.Hauschka od března, má v nabídce pleťový opalovací krém +50 UV a na tělo a pleť +30 UV a dětský +50 UV.
Tyto BIO krémy splňují vysoce kvalitní ochranu pleti před slunečním zářením, nedělají "bílou masku", lehce se roztírají a jsou příjemně lehké. Jsou určené pro všechny typy pleti, obzvlášť pro pleť citlivou, s ekzémy, lupenkou, dermatitídou, pro pleť s nesnášenlivostí na éterické oleje atd. Patří v přípravcích BIO s ochrannou funkcí proti UV záření mezi špičku.

Kdy a jak začít s kosmetickými přípravky?

30. března 2015 v 16:53 | La Eva

Kdy a jak začít používat kosmetické přípravky?

Už od narození jsme vystavováni prostředí, ve kterém žijeme a proto je důležité si naši pleť a pokožku chránit.
S pubertou a hormonálními změnami se pleť výrazně mění.
Nejdůležitějším krokem je čištění! Za celý den se usadí na pleti spousta nečistot, vyloučeného mazu, popř. odstranění líčidel.
  1. výběr vhodného mycího gelu, který naneseme na kosmetickou houbičku nebo houbičku z mořských řas (doporučuji z řady Dermatherm mycí gel Purclear nebo Purnet) a na navlhčenou pleť krouživými pohyby smyjeme nečistoty a make-up, osušíme
  2. k dočištění pleti a odlíčení očního okolí slouží čistící mléka nebo pleťové čistící vody či micelární gely a vody, aplikují se na vatový tamponek a pleť dočistíme (doporučuji čistící mléko Dr.Hauschka nebo z řady Dermatherm čistící mléko Purdemaq, Purlotion-micelární hydrogel, pleťovou růžovou nebo levandulovou vodu Nobilis)
  3. TOP přípravkem k redukci kožního mazu, odstranění a předcházení tvorby černých teček (komedomů) je čistící krém od Dr.Hauschka. Za celou svoji profesionální činnost v oblasti kosmetiky jsem se nesetkala s takovým přípravkem, který by měl tak velký a skvělý účinek. Důležitá je ale pravidelnost a důkladnost. Ti, kteří tvrdí, že nemají čas trávit několik minut v koupelně, že ráno vstávají brzy apod. je pouze "výmluvou". Veškeré očištění pleti trvá pouhých 3-5 minut a výsledek je znát brzy!
  4. při aknózních stavech pleti a lokálních ložiscích jsou vhodné přípravky k tomu určené, u kterých je nutná konzultace s kosmetičkou
  5. noční krémy mladistvá pleť nepotřebuje a nedoporučuji používání nočních krémů ani v pozdějším věku (o tom více někdy příště), doporučuji na noc používání květových, micelárních, termálních vod nebo bylinných tonik - mají pumpičku s rozprašovačem, nastříkají se přímo na pleť, dodají výživu a hydrataci. V noci se pleť čistí a regeneruje, vylučuje, naopak nic nepřijímá, takže zatěžování výživnými krémy je kontraproduktivní. Stále mluvím o BIO kosmetice, u "chemické" kosmetiky je tomu jinak.
  6. ranní péče je stejná - podobná, důležité je začít umývání pleti TEPLOU vodou, vyloučený maz studenou nesmyjete a poté opláchnutí a oživení vodou ledovou-studenou. Po hydrataci pleti tonikem či květovou vodou se na pleť nanáší denní krém, ošetří se i oční okolí (dle věku) a nejlépe po 10 - 30 minutách nanášíme make-up a pokračujeme v líčení
5 minut večer a 5 minut ráno na svoji pleť si snad udělá každý Usmívající se


Jak se orientovat v BIO kosmetických přípravcích

30. března 2015 v 15:19 | La Eva

Na trhu se vyskutuje spoustu BIO kosmetických přípravků, ale jak se orientovat?

První pravidlo je orientovat se v certifikátech (o nich podrobněji někdy příště) a kvalitě.
Označení BIO není dostačující, je tím souhrnně označena přírodní a organická kosmetika. Nejčistší kvalitou je organická, vypěstováno na ekologické půdě, přírodními hnojivy a obhospodařování "demeter", sklízená ručně při správném vlivu Luny, bez chemických látek. Z nejznámnějších jsou to: všechny přípravky Dr.Hauschka, některé přípravky Weleda, SantaVerde, Dermatherm, La Clarée aj.
Označení přírodní znamená, že neobsahuje žádné chemické látky : parabeny, phenoxyethanol, umělá barviva, parfémy, chemické konzervanty, benzylalkohol atd., ale není na nich uvedeno, jak byly rostliny a bylinky vypěstovány. Tím se pak dále rozlišují certifikáty, dle kterých se pozná, jak byly vypěstovány.
Pozor na označení Vegan. Už jsem se setkala, že na přípravku bylo uvedeno, že je vhodné pro vegany, ale nebyl přípravek vůbec na přírodní bázy,byl kvalitou čistě chemický, pouze bez živočišných produktů. U ostatních přírodních a organických přípravků, souhrnně tedy označení BIO značka Vegan znamená, že nebyly použity žádné živočišné produkty při výrobě a ani přípravek je neobsahuje.

Nejznámější BIO kosmetické přípravky cenově dostupné jsou Lavera, Saloos, Alverde, ale já jako profesionál je nedoporučuji. Mýjí se kvalitou a později i účinkem. Obsahují více, jak 70% vody a obsažené látky v nich jsou jen několika málo procentní. Někteří z Vás si je "chválí" a že "vyhovují", ale jak jsem již uvedla, mýjí se po čase účinkem a pro ženy nad 30 let jsou velice nedostačující. Jejich cena tomu odpovídá, což je pro běžného zákazníka v mnoha případech rozhodující.

Se správným výběrem kosmetických přípravků Vám pomůže nejlépe kosmetička, protože pleť je jiná, když se odlíčí a očistí, než když jdete na prodejnu, většinou nalíčené a toto může být pak při rozhodování a doporučení od prodavačky s výběrem správného přípravku nedostačující.


O mně

30. března 2015 v 13:37 | Eva

Něco málo o mně a proč jsem se rozhodla založit blog.
Brzy tomu bude již 5 let, co mám svůj kosmetický a masážní salon
Kosmetika a masáže La Eva, který je pro mě splněným snem od dětství. Vždy jsem si přála, abych dělala lidi spokojenější, zdravější a krásnější a pomohla jim najít i vnitřní krásu a celistvost, v tomto "duchu" svoji práci vykonávám.

Upřednostňuji kvalitu, ne kvantitu a laskavou, harmonickou a kvalitní individuální péči pro každého klienta. Vždyť každý jsme jiný...

Moje práce je založena na více, jak 20 letech získaných a praktikovaných masážních postupech, seminářích, školeních, kurzech a zdokonalování sebe sama v oblasti přírodní a organické kosmetiky( posledních 5 let pracuji pouze s biokosmetikou), hlavní důraz kladu na masážní postupy a organickou kosmetiku, se kterou pracuji,tím nastavím přirozený metabolický proces pokožky a pleti, aby správně fungovala.
Pracuji pouze s organickou kosmetikou a organickými a přírodními oleji, které patří mezi nejkvalitnější ve světovém měřítku. Vhodné jsou i pro vegany.
Používám tyto přípravky: Dermatherm, Dr. Hauschka, Sranrom.

Na internetu se dočtete spousty rad a doporučení, ale které si vybrat?
Proto jsem se rozhodla Vám "pomoct" se tak nějak orientovat v BIO kosmetických přípravcích, na co se zaměřit, jak, co a hlavně kdy používat. Doporučit Vám rady z pohledu oboru profesionála-kosmetičky atd.